هدایت الکتریکی خاک

 عنوان تحقیق :

 هدایت الکتریکی خاک

مقدمه:

بررسی خواص الکتریکی خاک بسیار مهم و قابل توجه است. تعیین مقاومت  مخصوص خاک نه تنها در تعیین مقاومت زمینی که مورد بررسی مسائل مربوط به ایمنی الکتریکی و مسائل  مربوط به تداخل الکتریکی در خطوط انتقال و مدارهای مخابراتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه با  ثبت تغییرات مقاومت مخصوص خاک می‌توان از آنچه در دل زمین وجود دارد با خبر شد، خاک به طور کلی وقتی خشک باشد قابلیت هدایت الکتریکی آن اندک است. البته به جز مواد معدنی که فلزات به همراه دارند. شن و صخره‌ها چنان مقاومت بالایی دارند که می‌توان گفت قابلیت هدایت الکتریکی آن بسیار کم است. وقتی خاک مرطوب می‌شود قابلیت هدایت الکتریکی آن به سرعت افزایش می یابد و می‌توان آن را از نظر الکتریکی هادی دانست. گو اینکه مقاومت مخصوص آن نسبت به فلزات بسیار بیشتر است. قابلیت هدایت خاک با مقدار آبی که در آن وجود دارد و همچنین قابلیت هدایت آب که بستگی به نمکهای معدنی محلول در آن دارد مشخص می شود . در واقع هدایت الکتریکی خاک از طریق آبی که در آن وجود دارد انجام می‌پذیرد و بنابراین یک هدایت الکترولیتی است .

فهرست مطالب

۱-۱ قابلیت هدایت الکتریکی خاک

۱-۱-۱ اثر نوع خاک

۱-۱-۲ اثر رطوبت موجود در خاک و نمکهای  محلول در آن

۱-۱-۳ اثر درجه حرارت

۱-۱-۴ اثر دانه‌بندی و توزیع آن

۱-۱-۵ اثر عمق بر شدت صاعقه

۱-۱-۶ اثر قطر میله بر شدت صاعقه

۱-۱-۷ اثر جریانهای پراکنده در زمین

تعداد صفحات : ۱۵

هزینه فایل word (تومان): ۳۰۰۰

فایل pdf : ندارد

خرید فایل Word
سفارش فایل پاور پوینت سفارش PowerPoint

معاوضه پروژه معاوضه

 *توجه* حتما قبل از خرید مطالعه شود *توجه*

***به دلیل ایجاد مشکلات در بخش سفارش پاورپوینت توسط برخی از کاربران عزیر ، سفارش فایل پاورپوینت صرفا برای افرادی می باشد که فایل ورد را از سایت خریداری کرده باشند.

در صورت عدم توجه ، وجه پرداختی پس از کسر 50% و فقط با خرید پروژه دیگر قابل استرداد می باشد.***

**توجه : سفارش فایل پاورپوینت 20 اسلاید حداکثر 7 روز کاری و سفارش پاورپوینت 40 اسلاید (به دلیل اولویت ) حداکثر 3 روز کاری انجام می شود. در ضمن جهت سفارش پاورپوینت 40 اسلاید دو بار سفارش 20 اسلاید را پرداخت نمائید. همچنین توجه نمائید فایل های پاورپوینت آمده پس از پرداخت ارسال می شوند ، جهت اطلاع از آماده بوده فایل پاورپوینتِ پروژه ای خاص، می توانید از بخش تماس با ما این موضوع را جویا شوید.


 راهنمای خرید پروژه :

لطفا جهت خرید پروژه به نکات زیر توجه فرمائید :

1ـ لطفا در وارد کردن اطلاعات خواسته شده نهایت دقت را به عمل آورید ، زیرا دریافت فایل پروژه ، تحقیق ، پژوهش و ... در سایت به ازاء پرداخت شما توسط درگاه بانکی می باشد و پس از پرداخت وجه توسط درگاه پرداخت پارس پال ، لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود . مسئولیت وارد کردن اطلاعات نادرست در فیلد های خواسته شده بر عهده خریدار بوده و سایت پروژه سرای مهندسی برق خوزستان هیچ گونه مسئولیتی در قبال وارد کردن اطلاعات نادرست ندارد .

2ـ حال اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نیازی به اجراء فایل پاور پوینتجهت ارائه پروژه خود ندارید ، فقط بر روی لینک خرید فایل کلیک کنید .

*** نکته : جهت پیگیری شماره تلفن خود را با یک خط فاصله بعد از نام و نام خانوادگی خود وارد نمائید . به طور مثال : " رضا احدی فرد - 09821113411"

3ـ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای ارائه پروژه نیاز به ساخت فایل پاورپوینت دارید ، و به خاطر مشغله کاری یا عدم وقت کافی جهت طراحی این فایل یا حتی به دلیل هزینه های گزاف طراحی در محل قادر به انجام آن نیستید ، پروژه سرای مهندسی برق با استفاده از متخصصین مجرب خود این کار را برای شما با هزینه ای کم و به سهولت انجام می دهد تا با خیالی آسوده پروژه خود را ارائه دهید. حال اگر شما جزء آن دست از کسانی هستید که نیاز به ساخت فایل پروژه به صورت پاورپوینت دارید ابتدا بر روی لینک خرید فایل کلیک کرده و فایل word آن را سفارش دهید و سپس بر روی لینک سفارش PowerPoint کلیک کنید و فایل PowerPoint را سفارش دهید.

4- در صورتی که لینک دانلود به inbox ارسال نشده لطفا قسمت spam ایمیل خود را چک کنید. ضمناً آن که لینک دانلودی ارسال شده به ایمیل شما فقط برای 24 ساعت فعال می باشد . به دلیل عدم ارائه لینک مجدد توصیه میشود پس از دانلود فایل را در جای مناسبی ذخیره نمائید.

اخطار: این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی داشته و می توان به عنوان منبع پروژه ها و مقالات از آنها استفاده نمود و ارائه آن به عنوان پروژه درسی ، پایانامه و ... ممنوع بوده و از لحاظ شرعی حرام می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>