طرح سیستم زمین برجهای خطوط انتقال

عنوان تحقیق :

طرح سیستم زمین برجهای خطوط انتقال

مقدمه :

با توجه به اهمیت امپدانس موجی برجها در کاهش درصد بروز قوسهای برگشتی، همچنین تأثیر مقاومت زمین طبیعی برجها در ولتاژ تماس بدنه، لازم است مقاومت طبیعی و امپدانس موجی برجها از مقدار مجاز و قابل قبول تجاوز ننماید، مقاومت اهمی  طبیعی برجها تابع مقاومت مخصوص خاک بوده و برحسب نوع زمین و موقعیت برج در رنج وسیعی تغییر می‌نماید. به منظور کاهش مقاومت زمین طبیعی برجها در زمینهای با مقاومت مخصوص بالا ، سیستم زمین مناسب جهت برج پیش‌بینی شده که مقاومت زمین طبیعی برج کاهش می‌یابد.

            به منظور کاهش مقاومت زمین برجها لازم است ، سطح تماس بدنه فلزی برج از طریق نبشی‌ها ، آرماتورها و فونداسیونها با خاک افزایش یافته و مسیر جریان از برج به داخل زمین گسترش یابد. افزایش مسیر جریان ، کاهش مقاومت زمین طبیعی برج را موجب می‌گردد. چنانچه با انجام پیش‌بینی های فوق و آنچه که در قسمت قبل بیان گردید، مقاومت زمین طبیعی برج تا حد قابل قبول کاهش نیابد، با نصب هادیها در داخل خاک به ابعاد و اندازه مناسب مسیر اضافی جهت زمین تامین گردیده ، مقاومت طبیعی برج تا حد قابل قبول کاهش می‌یابد.

فهرست مطالب

۱-۱ مقدمه

۱-۲ مقاومت  پای برج

۱-۲-۱ رفتار مقاومت زمین بر اثر موج گذرا

۱-۳ کم کردن مقاومت پایه برجها به وسیله اتصالات اضافی

۱-۳-۱ نصب میله قائم در زمین

۱-۳-۱-۱ استفاده از میله‌های طویل

۱-۳-۱-۲ اتصال زمین چندمیله‌ای ( میله‌های موازی )

۱-۳-۲ نصب میله افقی در زمین

۱-۳-۳ زمین کردن  به صورت کانترپوز

۱-۴ نتایج آزمایشها و تجربیات عملی اتصال زمین

۱-۵ طرح سیستم زمین برجها در خطوط  انتقال انرژی

۱-۵-۱ زمین کردن برجهای خطوط انتقال انرژی

تعداد صفحات : ۳۱

هزینه فایل word (تومان): ۴۶۵۰

فایل pdf : ندارد

خرید فایل Word
خرید فایل آماده پاورپوینت
سفارش فایل پاور پوینت سفارش PowerPoint

معاوضه پروژه معاوضه

 *توجه* حتما قبل از خرید مطالعه شود *توجه*

***به دلیل ایجاد مشکلات در بخش سفارش پاورپوینت توسط برخی از کاربران عزیر ، سفارش فایل پاورپوینت صرفا برای افرادی می باشد که فایل ورد را از سایت خریداری کرده باشند.

در صورت عدم توجه ، وجه پرداختی پس از کسر 50% و فقط با خرید پروژه دیگر قابل استرداد می باشد.***

**توجه : سفارش فایل پاورپوینت 20 اسلاید حداکثر 7 روز کاری و سفارش پاورپوینت 40 اسلاید (به دلیل اولویت ) حداکثر 3 روز کاری انجام می شود. در ضمن جهت سفارش پاورپوینت 40 اسلاید دو بار سفارش 20 اسلاید را پرداخت نمائید. همچنین توجه نمائید فایل های پاورپوینت آمده پس از پرداخت ارسال می شوند ، جهت اطلاع از آماده بوده فایل پاورپوینتِ پروژه ای خاص، می توانید از بخش تماس با ما این موضوع را جویا شوید.


 راهنمای خرید پروژه :

لطفا جهت خرید پروژه به نکات زیر توجه فرمائید :

1ـ لطفا در وارد کردن اطلاعات خواسته شده نهایت دقت را به عمل آورید ، زیرا دریافت فایل پروژه ، تحقیق ، پژوهش و ... در سایت به ازاء پرداخت شما توسط درگاه بانکی می باشد و پس از پرداخت وجه توسط درگاه پرداخت پارس پال ، لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود . مسئولیت وارد کردن اطلاعات نادرست در فیلد های خواسته شده بر عهده خریدار بوده و سایت پروژه سرای مهندسی برق خوزستان هیچ گونه مسئولیتی در قبال وارد کردن اطلاعات نادرست ندارد .

2ـ حال اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نیازی به اجراء فایل پاور پوینتجهت ارائه پروژه خود ندارید ، فقط بر روی لینک خرید فایل کلیک کنید .

*** نکته : جهت پیگیری شماره تلفن خود را با یک خط فاصله بعد از نام و نام خانوادگی خود وارد نمائید . به طور مثال : " رضا احدی فرد - 09821113411"

3ـ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای ارائه پروژه نیاز به ساخت فایل پاورپوینت دارید ، و به خاطر مشغله کاری یا عدم وقت کافی جهت طراحی این فایل یا حتی به دلیل هزینه های گزاف طراحی در محل قادر به انجام آن نیستید ، پروژه سرای مهندسی برق با استفاده از متخصصین مجرب خود این کار را برای شما با هزینه ای کم و به سهولت انجام می دهد تا با خیالی آسوده پروژه خود را ارائه دهید. حال اگر شما جزء آن دست از کسانی هستید که نیاز به ساخت فایل پروژه به صورت پاورپوینت دارید ابتدا بر روی لینک خرید فایل کلیک کرده و فایل word آن را سفارش دهید و سپس بر روی لینک سفارش PowerPoint کلیک کنید و فایل PowerPoint را سفارش دهید.

4- در صورتی که لینک دانلود به inbox ارسال نشده لطفا قسمت spam ایمیل خود را چک کنید. ضمناً آن که لینک دانلودی ارسال شده به ایمیل شما فقط برای 24 ساعت فعال می باشد . به دلیل عدم ارائه لینک مجدد توصیه میشود پس از دانلود فایل را در جای مناسبی ذخیره نمائید.

اخطار: این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی داشته و می توان به عنوان منبع پروژه ها و مقالات از آنها استفاده نمود و ارائه آن به عنوان پروژه درسی ، پایانامه و ... ممنوع بوده و از لحاظ شرعی حرام می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>