رله‌های حفاظتی در پستهای فشار قوی

عنوان پژوهش :

رله‌های حفاظتی در پستهای فشار قوی

مقدمه :

یک شبکه قدرت از نقطه تولید تا مصرف، شامل اجزاء و مراتبی است که ژنراتور را بعنوان مولد و ترانسها و خطوط انتقال را بعنوان مبدل و واسطه دربر می‌گیرد.

برعکس تولید که به لحاظ ولتاژ محدودیت دارد. در انتقال قدرت، مشکل جریان مطرح است زیرا هر چه جریان بیشتر شود. مقطع سیمها بیشتر و در نتیجه ساختمان دکلها بزرگتر و تلفات انتقال نیز فزونی می‌گیرد. به همین دلیل سعی می‌شود پس از تولید، با استفاده از ترانسفورماتورهای افزاینده، سطح ولتاژ افزایش و میزان جریان کاهش داده شود و برای تشخیص اتصال کوتاههای احتمالی فاز به زمین، از شبکه زمین و نوترالی که در پست مبدأ ایجاد می‌کنند استفاده می‌نمایند. پس از انتقال قدرت تا نزدیکیهای منطقه مصرف، سطح ولتاژ در چند مرحله پایین می‌آید تا قابل مصرف شود. در ایران در حال حاضر برای انتقال قدرت از ولتاژهای ۴۰۰ و ۲۳۰ کیلو ولت استفاده می‌شود و در مناطق مختلف شهری نیز این ولتاژها به سطح ۶۳ کیلو ولت کاهش پیدا می‌کند و با تبدیل ۶۳ به ۲۰ کیلو ولت، ولتاژ اولیه برای ترانسفورماتور‌های توزیع محلی مهیا می‌گردد تا با ولتاژ ۴۰۰ ولت (فاز به فاز) برق مورد نیاز مصرف‌کننده‌های عادی فراهم آید. ترانسفورماتورهای انتقال، از آرایش ستاره / مثلث برخوردارند. طرف ستاره به ولتاژ بالاتر و طرف مثلث به ولتاژ پایین‌تر متصل می‌شود تا در عایق‌بندی و حجم سیم‌پیچها صرفه‌جویی شود.

فهرست مطلب :

رله‌های حفاظتی در پستهای فشار قوی

مقدمه

۱ ـ ۱) ضرورت اتصال به زمین ـ نوتر

۲ ـ ۱) ضرورت برای برقراری حفاظت

۳ ـ ۱) انواع سیستمهای اورکارنتی

۱ ـ ۳ ـ ۱) سیستم حفاظت اورکارنتی فاز به زمین

۲ ـ ۳ ـ ۱) حفاظت باقیمانده پارزیجوال

۳ ـ ۳ ـ ۱) هماهنگ کردن رله‌های جریانی زمان ثابت

۴ ـ ۳ ـ ۱) رله‌های اورکارنت زمان معکوس (inverse-time)

۵ ـ ۳ ـ ۱) کاربرد رله‌های جریانی

۴ ـ ۱) رله‌های ولتاژی

۵ ـ ۱) حفاظت فیدر کوپلاژ ۲۰ کیلو ولت

۶ ـ ۱) حفاظت فیدر ترانس ۲۰ کیلو ولت

۷ ـ ۱) حفاظت REF

۸ ـ ۱) رله دیفرانسیل

۱-۸-۱) چند نکته در مورد رله دیفرانسیل

۲-۸-۱) رله دیفرانسیل یا بالانس ولتاژی

۹-۱) حفاظت جریانی برای ترانسفورماتور

۱۰-۱) حفاظت باسبار

۱-۱۰-۱) نوع اتصالی باسبار

۲-۱۰-۱) انواع حفاظت باسبار

۱۱-۱) حفاظت خط

۱-۱۱-۱) نکاتی درخصوص رله‌های دیستانس

۱۲-۱) رله دوباره وصل کن

۱-۱۲-۱) کاربرد رله دوباره وصل کن

۱۳-۱) رله synchron-check

۱۴-۱) سیستم inter lock وinter trip

تعداد صفحات : ۳۲

هزینه فایل word (تومان): ۴۸۰۰

فایل pdf : ندارد

خرید فایل Word
سفارش فایل پاور پوینت سفارش PowerPoint

معاوضه پروژه معاوضه

 *توجه* حتما قبل از خرید مطالعه شود *توجه*

***به دلیل ایجاد مشکلات در بخش سفارش پاورپوینت توسط برخی از کاربران عزیر ، سفارش فایل پاورپوینت صرفا برای افرادی می باشد که فایل ورد را از سایت خریداری کرده باشند.

در صورت عدم توجه ، وجه پرداختی پس از کسر 50% و فقط با خرید پروژه دیگر قابل استرداد می باشد.***

**توجه : سفارش فایل پاورپوینت 20 اسلاید حداکثر 7 روز کاری و سفارش پاورپوینت 40 اسلاید (به دلیل اولویت ) حداکثر 3 روز کاری انجام می شود. در ضمن جهت سفارش پاورپوینت 40 اسلاید دو بار سفارش 20 اسلاید را پرداخت نمائید. همچنین توجه نمائید فایل های پاورپوینت آمده پس از پرداخت ارسال می شوند ، جهت اطلاع از آماده بوده فایل پاورپوینتِ پروژه ای خاص، می توانید از بخش تماس با ما این موضوع را جویا شوید.


 راهنمای خرید پروژه :

لطفا جهت خرید پروژه به نکات زیر توجه فرمائید :

1ـ لطفا در وارد کردن اطلاعات خواسته شده نهایت دقت را به عمل آورید ، زیرا دریافت فایل پروژه ، تحقیق ، پژوهش و ... در سایت به ازاء پرداخت شما توسط درگاه بانکی می باشد و پس از پرداخت وجه توسط درگاه پرداخت پارس پال ، لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود . مسئولیت وارد کردن اطلاعات نادرست در فیلد های خواسته شده بر عهده خریدار بوده و سایت پروژه سرای مهندسی برق خوزستان هیچ گونه مسئولیتی در قبال وارد کردن اطلاعات نادرست ندارد .

2ـ حال اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نیازی به اجراء فایل پاور پوینتجهت ارائه پروژه خود ندارید ، فقط بر روی لینک خرید فایل کلیک کنید .

*** نکته : جهت پیگیری شماره تلفن خود را با یک خط فاصله بعد از نام و نام خانوادگی خود وارد نمائید . به طور مثال : " رضا احدی فرد - 09821113411"

3ـ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای ارائه پروژه نیاز به ساخت فایل پاورپوینت دارید ، و به خاطر مشغله کاری یا عدم وقت کافی جهت طراحی این فایل یا حتی به دلیل هزینه های گزاف طراحی در محل قادر به انجام آن نیستید ، پروژه سرای مهندسی برق با استفاده از متخصصین مجرب خود این کار را برای شما با هزینه ای کم و به سهولت انجام می دهد تا با خیالی آسوده پروژه خود را ارائه دهید. حال اگر شما جزء آن دست از کسانی هستید که نیاز به ساخت فایل پروژه به صورت پاورپوینت دارید ابتدا بر روی لینک خرید فایل کلیک کرده و فایل word آن را سفارش دهید و سپس بر روی لینک سفارش PowerPoint کلیک کنید و فایل PowerPoint را سفارش دهید.

4- در صورتی که لینک دانلود به inbox ارسال نشده لطفا قسمت spam ایمیل خود را چک کنید. ضمناً آن که لینک دانلودی ارسال شده به ایمیل شما فقط برای 24 ساعت فعال می باشد . به دلیل عدم ارائه لینک مجدد توصیه میشود پس از دانلود فایل را در جای مناسبی ذخیره نمائید.

اخطار: این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی داشته و می توان به عنوان منبع پروژه ها و مقالات از آنها استفاده نمود و ارائه آن به عنوان پروژه درسی ، پایانامه و ... ممنوع بوده و از لحاظ شرعی حرام می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>