آموزش سیمولینک متلب رشته برق-جلسه چهارم:المان ها (مقاومت)(۲) VIP

آموزش سیمولینک متلب ویژه رشته برق-جلسه چهارم:المان ها (مقاومت)(۲) VIP

تا اینجا در مورد قطعاتی همچون مقاومت ، سلف و خازن و همچنین مدارات ترکیبی اون صحبت کردیم، توی شبکه های قدرت گاهی اوقات نیازه که بار ها رو با توان اکتیو و راکتیو شبیه سازی کرد، توان اکتیو مربوط به مقاومت و راکتیو مربوط به خازن و سلف هستش . برای شبیه سازی این طور مدارات به جای استفاده از حالت RLC Branch  از حالت RLC Load استفاده میکنیم.

توی این حالت ما طبق معمولا از بخش SimPower System بر روی گزینه Elements کلیک می کنیم (شکل ۱۴) و المان RLC Load رو به صفحه ایجادی درگ میکنیم ، بسته به نوع بارمون ( سری یا موازی ) المان خودمون رو انتخاب میکنیم(شکل ۱۸).

[vip-members]

**توجه کنین که اگر بار سه فاز دارین باید Three phase RLC  Load یا اگر تحلیل مدارات سه فاز متقارن رو دارید انجام میدید باید Three phase RLC  Branch رو انتخاب کنین. درضمن مقادیری که وارد میکنین برای تمامی فاز ها برابر هستش .

بار سری

شکل ۱۸

برای این که بتونیم پارامتر های مربوط به بار که همون P ، Qc و QL رو به المان بدیم باید روی اون قطعه دابل کلیک کنیم(شکل ۱۹).

**توجه کنین که در حالت RLC  Load نیز خازن و سلف ما دارای ولتاژ و جریان اولیه هستن در قسمت مربوطه مثل حالتی که در شکل ۱۷ جلسه سه بود عمل می کنیم.

پارامتر بار سری

شکل ۱۹

پارامتر های مربوط به بار تک فاز عبارتند از :

  1. مقدار ولتاژ موثر
  2. فرکانس نامی
  3. توان اکتیو بر حسب وات ، توجه کنین برای توان های بالاتر از هزار یا کمتر از ۱ می توان به صورت توان دار ( مثلا ۳۰ کیلو وات ۳۰e3 ) استفاده کرد.
  4. مقدار راکتیو سلف بر حسب وار VAR.
  5. مقدار راکتیو خازن بر حسب وار VAR .
  6. اگر تیک این قسمت رو فعال کنین میتونین مقدار ولتاژ اولیه خازن رو اعمال کنین.
  7. مانند حالت ۶ اگر این قسمت فعال باشد مقدار جریان اولیه سلف رو میتونید به المان اعمال کنید.

به طور مثال میتونین به شکل ۲۰ که یک بار RLC سری رو استفاده کرده توجه کنین.

مثال بار سری

شکل ۲۰

در ادامه طی جلسات آتی و به مرور زمان تمامی قطعات مورد نیاز آموزش و توضیح داده خواهد شد .

[/vip-members]

معاوضه پروژه معاوضه

 *توجه* حتما قبل از خرید مطالعه شود *توجه*

***به دلیل ایجاد مشکلات در بخش سفارش پاورپوینت توسط برخی از کاربران عزیر ، سفارش فایل پاورپوینت صرفا برای افرادی می باشد که فایل ورد را از سایت خریداری کرده باشند.

در صورت عدم توجه ، وجه پرداختی پس از کسر 50% و فقط با خرید پروژه دیگر قابل استرداد می باشد.***

**توجه : سفارش فایل پاورپوینت 20 اسلاید حداکثر 7 روز کاری و سفارش پاورپوینت 40 اسلاید (به دلیل اولویت ) حداکثر 3 روز کاری انجام می شود. در ضمن جهت سفارش پاورپوینت 40 اسلاید دو بار سفارش 20 اسلاید را پرداخت نمائید. همچنین توجه نمائید فایل های پاورپوینت آمده پس از پرداخت ارسال می شوند ، جهت اطلاع از آماده بوده فایل پاورپوینتِ پروژه ای خاص، می توانید از بخش تماس با ما این موضوع را جویا شوید.


 راهنمای خرید پروژه :

لطفا جهت خرید پروژه به نکات زیر توجه فرمائید :

1ـ لطفا در وارد کردن اطلاعات خواسته شده نهایت دقت را به عمل آورید ، زیرا دریافت فایل پروژه ، تحقیق ، پژوهش و ... در سایت به ازاء پرداخت شما توسط درگاه بانکی می باشد و پس از پرداخت وجه توسط درگاه پرداخت پارس پال ، لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود . مسئولیت وارد کردن اطلاعات نادرست در فیلد های خواسته شده بر عهده خریدار بوده و سایت پروژه سرای مهندسی برق خوزستان هیچ گونه مسئولیتی در قبال وارد کردن اطلاعات نادرست ندارد .

2ـ حال اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نیازی به اجراء فایل پاور پوینتجهت ارائه پروژه خود ندارید ، فقط بر روی لینک خرید فایل کلیک کنید .

*** نکته : جهت پیگیری شماره تلفن خود را با یک خط فاصله بعد از نام و نام خانوادگی خود وارد نمائید . به طور مثال : " رضا احدی فرد - 09821113411"

3ـ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای ارائه پروژه نیاز به ساخت فایل پاورپوینت دارید ، و به خاطر مشغله کاری یا عدم وقت کافی جهت طراحی این فایل یا حتی به دلیل هزینه های گزاف طراحی در محل قادر به انجام آن نیستید ، پروژه سرای مهندسی برق با استفاده از متخصصین مجرب خود این کار را برای شما با هزینه ای کم و به سهولت انجام می دهد تا با خیالی آسوده پروژه خود را ارائه دهید. حال اگر شما جزء آن دست از کسانی هستید که نیاز به ساخت فایل پروژه به صورت پاورپوینت دارید ابتدا بر روی لینک خرید فایل کلیک کرده و فایل word آن را سفارش دهید و سپس بر روی لینک سفارش PowerPoint کلیک کنید و فایل PowerPoint را سفارش دهید.

4- در صورتی که لینک دانلود به inbox ارسال نشده لطفا قسمت spam ایمیل خود را چک کنید. ضمناً آن که لینک دانلودی ارسال شده به ایمیل شما فقط برای 24 ساعت فعال می باشد . به دلیل عدم ارائه لینک مجدد توصیه میشود پس از دانلود فایل را در جای مناسبی ذخیره نمائید.

اخطار: این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی داشته و می توان به عنوان منبع پروژه ها و مقالات از آنها استفاده نمود و ارائه آن به عنوان پروژه درسی ، پایانامه و ... ممنوع بوده و از لحاظ شرعی حرام می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>