آموزش سیمولینک متلب رشته برق-جلسه ششم:عناصر اندازه گیری(۲) VIP

آموزش سیمولینک متلب ویژه رشته برق-جلسه ششم:عناصر اندازه گیری(۲) VIP

امروز قصد داریم دو المان اندازه گیری دیگه یعنی اندازه گیر جریان و ولتاژ رو آموزش بدیم، توی قسمت Measurements دو گزینه به نام Current Measurement و Voltage Measurement وجود داره که به ترتیب بر ای اندازه گیری جریان و ولتاژ به کار میره.

حتما همگی میدونین برای محاسبه ولتاژ باید دوسر المان و برای محاسبه جریان باید المان اندازه گیر با قطعه به طور سری قرار بگیره ؟ خوب توی مدار جلسه قبل ، جریان و ولتاژ مقاومت R1 رو محاسبه میکنیم. ابتدا از قسمت Measurements در SimPower System دو المان اندازه گیری ولتاژ و جریان رو به صفحه ای که در اون مدار رو ایجاد کردیم میاریم (شکل ۳۰) .

المان اندازه گیری جریان ولتاژ

خوب حالا برای محاسبه ولتاژ دو سر R1 قسمت + مربوط به Voltage Measurement رو به بالای مقاومت و قسمت – اون رو به پائین اون متصل می کنیم (شکل ۳۱).شکل ۳۰

اتصال المان اندازه گیری جریان ولتاژ

شکل ۳۱

برای محاسبه جریان میتونیم المان اندازه گیر جریان رو بین مقاومت R1 و منبع ولتاژ قرار بدیم. ابتدا خط بین منبع و مقاومت را به کمک کلید Delete پاک کرده و به این صورت که قسمت+ از سمت منبع به المان اندازه گیر متصل میشه و قسمت – به مقاومت R1 متصل میشه ، اتصالات المان اندازه گیر رو انجام بدین. (شکل ۳۲) .

اتصال المان اندازه گیری جریان

شکل ۳۲

نکته : برای گردش عناصر درون متلب میتونین از کلید Ctrl+R استفاده کنین.

بعد از انجام مراحل بالا ، برای نمایش نیاز به اسکوپ داریم، از منوی جستجو اسکوپ رو فراخونی میکنیم. توجه کنین که اسکوپ به طور عادی دارای یک پایه ورودی هستش، برای افزایش پایه ها بر روی اسکوپ دابل کلیک کرده و در پنجره باز شده بر روی چرخ دننده (حالت ۱ ) درون منوی اون کلیک میکنیم و سپس در قسمت Number Of Axes (حالت ۲ ) تعداد پایه ها رو وارد می کنیم (شکل ۳۳)

خروجی اسکوپ

شکل ۳۳

سپس با RUN کردن مدار و باز کردن اسکوپ مقادیر اندازه گیری محاسبه شده و توسط شکل به شما نمایش داده میشه (شکل ۳۴ ).

ران

شکل ۳۴

برای محاسبه عددی نیز میتونین طبق جلسه قبل ، از Powergui استفاده کنین. ( شکل ۲۸ و ۲۹ جلسه پنجم) که برای محاسبه این المان برابر است با : (شکل ۳۵)

خروجی powergui

شکل ۳۵

امیدوارم این آموزش مورد توجه قرار گرفته باشه.

در صورتی که از آموزش بهره لازم را برده اید :

**فقط ۵۰۰ تومان**

کمک به بهبود مطالب آموزشی

جهت کمک به نویسنده برای بهبود آموزش لطفا فایل شبیه سازی را به همراه گزارش آن خریداری نمائید .

فقط ۵۰۰ تومان 

[purchase_link id=”1976″ text=”افزودن به سبد” style=”button” color=”blue”]

معاوضه پروژه معاوضه

 *توجه* حتما قبل از خرید مطالعه شود *توجه*

***به دلیل ایجاد مشکلات در بخش سفارش پاورپوینت توسط برخی از کاربران عزیر ، سفارش فایل پاورپوینت صرفا برای افرادی می باشد که فایل ورد را از سایت خریداری کرده باشند.

در صورت عدم توجه ، وجه پرداختی پس از کسر 50% و فقط با خرید پروژه دیگر قابل استرداد می باشد.***

**توجه : سفارش فایل پاورپوینت 20 اسلاید حداکثر 7 روز کاری و سفارش پاورپوینت 40 اسلاید (به دلیل اولویت ) حداکثر 3 روز کاری انجام می شود. در ضمن جهت سفارش پاورپوینت 40 اسلاید دو بار سفارش 20 اسلاید را پرداخت نمائید. همچنین توجه نمائید فایل های پاورپوینت آمده پس از پرداخت ارسال می شوند ، جهت اطلاع از آماده بوده فایل پاورپوینتِ پروژه ای خاص، می توانید از بخش تماس با ما این موضوع را جویا شوید.


 راهنمای خرید پروژه :

لطفا جهت خرید پروژه به نکات زیر توجه فرمائید :

1ـ لطفا در وارد کردن اطلاعات خواسته شده نهایت دقت را به عمل آورید ، زیرا دریافت فایل پروژه ، تحقیق ، پژوهش و ... در سایت به ازاء پرداخت شما توسط درگاه بانکی می باشد و پس از پرداخت وجه توسط درگاه پرداخت پارس پال ، لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود . مسئولیت وارد کردن اطلاعات نادرست در فیلد های خواسته شده بر عهده خریدار بوده و سایت پروژه سرای مهندسی برق خوزستان هیچ گونه مسئولیتی در قبال وارد کردن اطلاعات نادرست ندارد .

2ـ حال اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نیازی به اجراء فایل پاور پوینتجهت ارائه پروژه خود ندارید ، فقط بر روی لینک خرید فایل کلیک کنید .

*** نکته : جهت پیگیری شماره تلفن خود را با یک خط فاصله بعد از نام و نام خانوادگی خود وارد نمائید . به طور مثال : " رضا احدی فرد - 09821113411"

3ـ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای ارائه پروژه نیاز به ساخت فایل پاورپوینت دارید ، و به خاطر مشغله کاری یا عدم وقت کافی جهت طراحی این فایل یا حتی به دلیل هزینه های گزاف طراحی در محل قادر به انجام آن نیستید ، پروژه سرای مهندسی برق با استفاده از متخصصین مجرب خود این کار را برای شما با هزینه ای کم و به سهولت انجام می دهد تا با خیالی آسوده پروژه خود را ارائه دهید. حال اگر شما جزء آن دست از کسانی هستید که نیاز به ساخت فایل پروژه به صورت پاورپوینت دارید ابتدا بر روی لینک خرید فایل کلیک کرده و فایل word آن را سفارش دهید و سپس بر روی لینک سفارش PowerPoint کلیک کنید و فایل PowerPoint را سفارش دهید.

4- در صورتی که لینک دانلود به inbox ارسال نشده لطفا قسمت spam ایمیل خود را چک کنید. ضمناً آن که لینک دانلودی ارسال شده به ایمیل شما فقط برای 24 ساعت فعال می باشد . به دلیل عدم ارائه لینک مجدد توصیه میشود پس از دانلود فایل را در جای مناسبی ذخیره نمائید.

اخطار: این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی داشته و می توان به عنوان منبع پروژه ها و مقالات از آنها استفاده نمود و ارائه آن به عنوان پروژه درسی ، پایانامه و ... ممنوع بوده و از لحاظ شرعی حرام می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>