آموزش سیمولینک متلب رشته برق-جلسه دوم: منابع(۲)-VIP

آموزش سیمولینک متلب ویژه رشته برق – جلسه دوم : منابع(۲) VIP

توی جلسه قبل منبع ولتاژ و جریان AC آموزش داده شد. امروز سعی داریم منبع ولتاژ DC و منبع ولتاژ سه فاز AC آموزش داده بشه ، بعد از به اتمام رسیدن قطعات پایه شروع میکنیم به انجام یک سری مثال کاربردی که مثلا توی الکترونیک عمومی ، صنعتی و الکترونیک قدرت هستش . البته مباحث مدار های الکتریکی نیز گفته میشه در حد امکان، ضعفی که بنده حقیر دارم اینه که رشته بنده کاملا قدرتیه اما سعی میکنم الکترونیکی هم پیش برم.

[vip-members]

خوب به سراغ ادامه مبحث منابع بریم . منبع سوم که پیش رو داریم منبع DC هستش.

۳-   منبع ولتاژ DC تک فاز

مانند دو حالت قبل منبع تغذیه DC را به صفحه ایجادی درگ می کنیم (شکل ۹ ). جهت یاد آوری برای دسترسی به منبع ولتاژ DC در بخش Sim Power System  از قسمت Specialized Technology بر روی گزینه Electrical Source  کلیک می کنیم ( شکل ۴)

منبع DC

شکل ۹

 منبع ولتاژ DC بر خلاف منابع AC فقط دارای یک پارامتر یعنی مقدار ولتاژ هستش که برای دسترسی به اون باید روی خود المان (منبع) دابل کلیک کرد (شکل ۱۰) .

منبع ولتاژ

شکل ۱۰

۴-   منبع ولتاژ AC سه فاز:

در مباحث برق قدرت و همچنین مدارات الکترونیکی سه فاز همیشه نیاز به منبع ولتاژ ۳ فاز هستش و به جای این که از سه منبع تک فاز با اختلاف فاز مختلف استفاده کنیم، از منبع سه فاز استفاده می کنیم ، برای دسترسی به این منبع در بخش Sim Power System  از قسمت Specialized Technology بر روی گزینه Electrical Source  کلیک می کنیم ( شکل ۴) و با انتخاب Three-Phase Source و درگ کردن اون به صفحه ایجادی از اون استفاده می کنیم . ( شکل ۱۱ )

منبع سه فاز

شکل ۱۱

خوب همون طوری که میدونین ، منابع سه فاز دارای مشخصاتی مثل ولتاژ فاز به فاز ، زاویه ، نوع اتصال و … هستن ،برای دسترسی به این مشخصات باید روی خود منبع دابل کلیک کرد (شکل ۱۲).

پارامتر های منبع سه فاز

شکل ۱۲

پارامتر های منبع سه فاز2

شکل ۱۳

با باز شدن پنجره پارامتر ها ، دو حالت برای ما ایجاد میشه یکی این که مانند شکل ۱۲ حالت Specify impedance فعال باشه و در حالت بعدی شکل ۱۳ غیر فعال باشه.

در هر دو حالت پارامتر های ورودی عبارتند از :

  1. ولتاژ موثر فاز به فاز
  2. درجه و فاز a (توجه کنین فاز های b , c  به ترتیب ۲۴۰ و ۱۲۰ درجه عقب تر از فاز a هستش)
  3. فرکانس منبع
  4. اتصال داخلی منبع که دارای حلت های Y ، Yn و Yg هستش .(Y حالت ستاره با نقطه مشترک خنثی ، Yn حالت ستاره با نقطه مشترک متصل به پایانه چهارم یا همون نول هستش، Yg حالت ستاره با نقطه مشترک متصل به زمین . )
  5. با انتخاب این گزینه میتونین بامقدار توان اتصال کوتاه و نسبت X به مقاومت R ، امپدانس داخلی را مشخص نمود .
  6. مربوط به مقدار توان اتصال کوتاه سه فاز هستش.
  7. ولتاژ موثر فاز به فاز.
  8. نسبت X به مقاومت R.
  9. مقاومت داخلی منبع به اهم.

۱۰٫ مقدار سلف داخلی منبع به هانری.

۱۱٫ ولتاژ موثر فاز به فاز .

[/vip-members]

معاوضه پروژه معاوضه

 *توجه* حتما قبل از خرید مطالعه شود *توجه*

***به دلیل ایجاد مشکلات در بخش سفارش پاورپوینت توسط برخی از کاربران عزیر ، سفارش فایل پاورپوینت صرفا برای افرادی می باشد که فایل ورد را از سایت خریداری کرده باشند.

در صورت عدم توجه ، وجه پرداختی پس از کسر 50% و فقط با خرید پروژه دیگر قابل استرداد می باشد.***

**توجه : سفارش فایل پاورپوینت 20 اسلاید حداکثر 7 روز کاری و سفارش پاورپوینت 40 اسلاید (به دلیل اولویت ) حداکثر 3 روز کاری انجام می شود. در ضمن جهت سفارش پاورپوینت 40 اسلاید دو بار سفارش 20 اسلاید را پرداخت نمائید. همچنین توجه نمائید فایل های پاورپوینت آمده پس از پرداخت ارسال می شوند ، جهت اطلاع از آماده بوده فایل پاورپوینتِ پروژه ای خاص، می توانید از بخش تماس با ما این موضوع را جویا شوید.


 راهنمای خرید پروژه :

لطفا جهت خرید پروژه به نکات زیر توجه فرمائید :

1ـ لطفا در وارد کردن اطلاعات خواسته شده نهایت دقت را به عمل آورید ، زیرا دریافت فایل پروژه ، تحقیق ، پژوهش و ... در سایت به ازاء پرداخت شما توسط درگاه بانکی می باشد و پس از پرداخت وجه توسط درگاه پرداخت پارس پال ، لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود . مسئولیت وارد کردن اطلاعات نادرست در فیلد های خواسته شده بر عهده خریدار بوده و سایت پروژه سرای مهندسی برق خوزستان هیچ گونه مسئولیتی در قبال وارد کردن اطلاعات نادرست ندارد .

2ـ حال اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نیازی به اجراء فایل پاور پوینتجهت ارائه پروژه خود ندارید ، فقط بر روی لینک خرید فایل کلیک کنید .

*** نکته : جهت پیگیری شماره تلفن خود را با یک خط فاصله بعد از نام و نام خانوادگی خود وارد نمائید . به طور مثال : " رضا احدی فرد - 09821113411"

3ـ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای ارائه پروژه نیاز به ساخت فایل پاورپوینت دارید ، و به خاطر مشغله کاری یا عدم وقت کافی جهت طراحی این فایل یا حتی به دلیل هزینه های گزاف طراحی در محل قادر به انجام آن نیستید ، پروژه سرای مهندسی برق با استفاده از متخصصین مجرب خود این کار را برای شما با هزینه ای کم و به سهولت انجام می دهد تا با خیالی آسوده پروژه خود را ارائه دهید. حال اگر شما جزء آن دست از کسانی هستید که نیاز به ساخت فایل پروژه به صورت پاورپوینت دارید ابتدا بر روی لینک خرید فایل کلیک کرده و فایل word آن را سفارش دهید و سپس بر روی لینک سفارش PowerPoint کلیک کنید و فایل PowerPoint را سفارش دهید.

4- در صورتی که لینک دانلود به inbox ارسال نشده لطفا قسمت spam ایمیل خود را چک کنید. ضمناً آن که لینک دانلودی ارسال شده به ایمیل شما فقط برای 24 ساعت فعال می باشد . به دلیل عدم ارائه لینک مجدد توصیه میشود پس از دانلود فایل را در جای مناسبی ذخیره نمائید.

اخطار: این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی داشته و می توان به عنوان منبع پروژه ها و مقالات از آنها استفاده نمود و ارائه آن به عنوان پروژه درسی ، پایانامه و ... ممنوع بوده و از لحاظ شرعی حرام می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>